Skocz do zawartości

Geni

Użytkownicy+
 • Zawartość

  1689
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  3

O Geni

 • Tytuł
  Hobbysta Maxi - Maniak
 • Urodziny 08.01.1974

Kontakt

 • Strona Internetowa
  http://

Informacje o profilu

 • Maxiskuter
  BRAK
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość zamieszkania
  Ostrołęka
 • Zainteresowania
  dwa koła
 • Rocznik skutera
  2017
 • Data urodzin
  08.01.1974

Ostatnie wizyty

785 wyświetleń profilu
 1. Jeden z niewielu sensownych sprzętów na miasto u nas ma małe szanse na sukces, bo nie jest największy, najszybszy i słabo przedłuża, do tego nie jest zbudowany z mydła i sklejki więc trochę kosztuje. Taka jest smutna rzeczywistość naszego rynku jednośladów.
 2. Geni

  Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy

  Czy konstrukcja zawieszenia przedniego jest to autorski project Kymco, czy zakupili je u Sachsa, Showy itp?
 3. Geni

  *EICMA 2018* - Nowości Maxi Moto nadchodzącego sezonu

  Zaglądając pod plastiki Suzuki Katany można odnieść wrażenie, że taka wielką nowością to ona nie jest, bo technicznie to GSX-S1000. Wracając do Hondy jestem tego samego zdania, co Mariusz napęd Forzy 300-tki jest bliski doskonałości i sprawdza się już od paru lat. To, że Yamaha postanowiła w końcu zmienić pozbawiony filtracji oleju napęd 250 na nową 300-tkę nie oznacza, że Honda musi od razu wyrzucać na śmietnik dobry, nie sprawiający problemów silnik. Wprawdzie jest to silnik troszkę słabszy od silnika Yamahy, ale nie oznacza to, że jest to silnik gorszy.
 4. Królowa Pustyni w końcu jest. https://www.yamaha-motor.eu/gb/en/products/motorcycles/adventure/t-n-r-700-2019/ Nie wygląda na przesadnie grubą, nogi ma odpowiednio długie i na szczęście nie ma regulowanego elektronicznie zawieszenia. Zbiornik mogłaby mieć większy, bo jej nieodżałowana poprzedniczka brała na pokład 23 litry, ale to niewielka skaza na wizerunku.
 5. Co by nie mówić, to diesel spalający mniej paliwa objętościowo wyemituje wielokrotnie więcej ppm szkodliwych substancji na każdy przejechany kilometr. Mam nadzieję, że podzieli wkrótce los dwusuwa, zniknie z ulic i zajmie należne mu miejsce w muzeum motoryzacji. Ewentualnie będzie wciąż używany przy napędzie stacjonarnych agregatów, gdzie przy stałym obciążeniu będzie mógł wykazywać swoje niewątpliwe zalety.
 6. Geni

  Fotoradary specjalnie dla moto i jednośladów

  Akurat dla mnie to również nie ma znaczenia.
 7. Geni

  Fotoradary specjalnie dla moto i jednośladów

  Wyjaśnijmy sobie jedno. Te fotoradary robiące zdjęcia od tyłu nie są skierowane przeciwko motocyklistom, tylko przeciwko motocyklistom naruszącym przepisy ruchu drogowego. Wszyscy zachowujący zdrowy rozsądek podczas jazdy w terenie zabudowanym mogą bez stresu przyjąć, że ich to nie dotyczy.
 8. Super Cub nie jest konkurencją dla użytkowej mydelniczki PCX. To pojazd celowany w sektor neo-klasyk, dla wielbicieli klasycznych modeli z uwzględnieniem kilku nowoczesnych rozwiązań. Konkurencja to być może Vespa Primavera, albo Peugeot Django. Pewnie nie jest to produkt masowy, ale zainteresowani mogą się znaleść. Mi nie pasuje tylko jedna rzecz w tym sprzęcie, a mianowicie bezkluczykowy system zapłonu.
 9. Tymczasem na stronie importera pojawiły się dane oraz cena: https://www.honda.pl/motorcycles/range/125cc/super-cub-c125/specifications.html
 10. Geni

  Trójkołowcem na kategorię B!

  Nikkena prowadzi sie, jak typowy motocykl.
 11. Tak gwoli ciekawostki. Znacie mam nadzieję wyniki badań czystości powietrza. Jakoś nikt nie mówi o smogu w sezonie letnim mimo tych starych i nie spełniających norm emisji pojazdów, które latają po naszych drogach. Przychodzi wrzesień i pierwsze przepalanie w piecach i kotłowniach i mamy alarmy smogowe, czerowne wskaźniki stężeń pyłów itp. Tymczasem co robimy w imię poprawy czystości powietrza - nakładamy dodatkowy podatek na paliwa płynne, a do tego propagandowo obrabiamy dupę pojazdom. Nie zapominam oczywiście o programi wymiany starych pieców na nowe, które są nowe, ale również nie mają żadnych urządzeń służących do usuwania zanieczyszczeń z emitowanych gazów. Są po prostu nowe. Dzięki temu będzie można nakręcić koninkturę na rynku urządzeń grzewczych i podtrzymać konsumpcję węgla w sprawie emisji zanieczyszczeń nie robiąc de facto prawie nic.
 12. Z oryginalnymi szprychami sowieckich bokserów można było robić numery ala Gustlik, czyli owijać je dookoła kciuka, jak makaron . Co niestety jest jedynie świadectwem, że były wykonane z gównolitu.
 13. Podobnie jest z dwukołowymi zabytkami. Umówmy się Junak żadnym cudem techniki nie był. Jego jedyną zaletą jest wzbudzanie sentymentów, bo wykończenie i materiały użyte do jego produkcji to chłam.
 14. Ech te 130-tki są piękne.
×